Bílá skála nekončí, běhy se už naplňují

Bílá skála nekončí, běhy se už pomalu naplňují

Jindřichův Hradec - Ideální by bylo, kdyby ve všech profesích byli takoví lidé, kteří jí prošli od základů, a tak se mohou pochlubit osobními zkušenostmi se vším, co obnáší.

Něco takového se letos odehrává na Letním dětském táboře Bílá skála, jehož správu se rozhodli převzít tamní táboroví vedoucí, jmenovitě Martin Chalupský, Tereza Demeterová, Katka Jelínková a Vratislav Ulrich. Toho jsme se zeptali, co s oblíbeným dětským táborem zamýšlí.

Kdy jste se rozhodli, že byste mohli provozovat Letní dětský tábor Bílá skála?

O tábor jsme se přihlásili v prosinci loňského roku s Martinem Chalupským a našimi přítelkyněmi. Dosavadnímu nájemci, který tábor spravoval poslední čtyři roky, končila smlouva a my jsme se tak přihlásili do výběrového řízení. A uspěli jsme.

Jaké jsou vaše zkušenosti s provozováním dětského tábora?

Já na tenhle tábor jezdím už deset let. Prošel jsem si všechny pozice od praktikanta, přes vedoucího, zástupce hlavního vedoucího až po hlavního vedoucího. Stejně tak i Martin Chalupský, který sem jezdí dokonce patnáct let. Nejprve jsme ovládali první běh, později čtvrtý a pak jsme se přesunuli na třetí běh. Nějakou dobu jsme dokonce dělali první i třetí běh najednou. A díky těmhle dlouhodobým zkušenostem jsme se rozhodli, že podáme nabídku do výběrového řízení.

Jaké máte s táborem plány, co chystáte?

Chtěli bychom především všechny ubezpečit, že tábor Bílá skála jede dál a i letos se na něj mohou všichni bez problémů hlásit. Potom, co jsme tábor převzali, stojí všichni hlavní vedoucí za námi a nic se v podstatě nemění. Máme k táboru i určitý citový vztah a záleží nám na tom, aby měl co nejlepší pověst a poskytoval co nejlepší služby.

Co teď aktuálně připravujete, na čem pracujete?

Už teď se tam dělají různé opravy a úpravy, všechno, co teď jde v tomhle počasí dělat. Udělali jsme inventuru vybavení, budeme muset něco dokoupit. Dál bude potřeba udělat opravy sociálního zařízení, které se musí celé vybourat a dát nové a možná budeme muset udělat i celý nový rozvod vody. Teď čekáme už jen na rozhodnutí, co budeme opravovat my a co odbory Technocapu, které nám tábor svěřily. V plánu je také natírání chatek, které se dlouho neošetřovaly.

Jaká byla v minulosti naplněnost tábora? Liší se to nějak dnes?

Přibližně před těmi deseti patnácti lety byla naplněnost skvělá, tábor spolupracoval s odborovými svazy, takže sem jezdily autobusy z Liberce, z Mladé Boleslavi a bylo tady plno. S odchodem původního provozovatele před čtyřmi lety to ale skončilo a teď je to slabší. My bychom ale chtěli zkusit nějakou takovou spolupráci opět navázat. Ale jezdí tam i děti z Brna a Prahy, které sem natáhli vedoucí třeba přímo ze škol nebo kroužků, které tam provozují. Jezdí ale samozřejmě i děti tady z okolí.

Na co se mohou účastníci těšit?

Nabídnout chceme samozřejmě co nejpestřejší program. Naše přednost je, že tábor je skutečně v srdci přírody, není oplocený, můžeme být během pěti minut v lese. Máme celotáborovou hru, která je ale kostýmovaná, čímž je provázaný příběh s celým pobytem. První běh má letos téma Avatar, druhý příběh profesora Skeletona, my, tedy třetí běh, máme v plánu dobrodružství Indiana Jonese a čtvrtý běh má téma Ingress. Každý běh si to téma vybírá a my jim do toho nechceme moc mluvit, stejně jako to bylo za pana Klusáčka. Už teď se na to všichni chystají.

Máte pro areál i jiné využití než jenom dětský letní tábor?

Ano. Budou se tady pořádat sportovní soustředění, ale třeba i oslavy a budeme tady mít i svatbu. Budeme spolupracovat i s organizátory Českého poháru MTBO, což je orientační závod na horských kolech. Závodníci u nás budou mít zázemí, ale bude tu také start i cíl závodu. Všechny tyhle akce ale soustředíme mimo hlavní prázdniny, kdy se soustředíme skutečně jen na dětský tábor.

Petra Jouzová, Jindřichohradecký Deník, 27.2.2014

Plné znění zprávy »

Publikováno: 3.3.2014 16:45

Zpět na "Média o nás"
Letní tábor Bílá skála na YouTube Letní tábor Bílá skála na Facebooku
LDT BÍLÁ SKÁLA

Máte dotaz? Pište nebo volejte!

E-mail:info@bilaskala.cz
Telefon:+420 773 460 430
+420 773 470 460

HOORAY.cz - Výroba dárků na míru Letní, podzimní, zimní i jarní dětské tábory - akce pro děti na prázdniny Zábava i vzdělávání na jednom místě Dětský tábor