Milý budoucí prvňáčku,
jestli dokážeš splnit alespoň dva úkoly z desatera a už ti bylo šest, jsi to právě ty, na koho čekáme v naší škole. Stačí už jen vzít rodný list, maminku a tatínka a dorazit 1. 6. 2022 k zápisu do 1. třídy. Bude z tebe prvňák! Moc se na tebe těšíme.
(Pokud jsi po odkladu, asi nemáš všech pět pohromadě a hledej si jinou školu.)
Odpovědi na otázky, které nám posíláte...
Abyste se snáze naladili na táborovou atmosféru a zároveň ušetřili čas, zde je itinerář pro sbalení kufrů.
Při výběru oblečení dbejte na to, že nejedete na slavnostní recepci ani do lázní, jedete do terénu. Vybírejte oblečení (i boty), u kterého vám nebude vadit, když se nenávratně ušpiní nebo poškodí, nejedeme na módní přehlídku, nedoporučují se boty na podpatku, koktejlové šatečky, smokingy atd.
Pozn.: Neberte si novou neprošlápnutou obuv.
Pokud užíváte pravidelně léky, vezměte si potřebné množství na 5 dnů. Pro akutní případy je zajištěn zdravotník. Pokud máte nějaké chronické onemocnění, prosíme sdělte nám tuto skutečnost ve formuláři zdravotního stavu, který vám včas poskytneme k vyplnění.
Pozn.: Formulář o zdravotním stavu vám pošleme samostatně e-mailem (tedy, není myšlen ten, který přijde s potvrzením přihlášky!) nebo jej vyplníte při příjezdu.
Rozhodnete-li se vzít si mobilní telefon, elektroniku, značkové oblečení a drahé šperky, nezodpovídáme za případné poškození nebo ztrátu. V případě potřeby je na táboře pevná telefonní linka, ze které můžete příbuzným volat.
Tradičně prostřednictvím České pošty... Nepsaným pravidlem LDT Bílá skála je alespoň 1x za pobyt poslat pohled nebo dopis domů, po mobilním věku příjemná změna... uvidíte :)
Ubytováni budete stejně jako děti ve čtyřlůžkových chatkách bez vlastního sociálního zařízení. Lůžkoviny vám zapůjčíme. Sociální zařízení je společné v areálu tábora - splachovací WC, umyvadla a sprchy s teplou vodou (s omezenou kapacitou teplé vody), vše stavebně odděleno na pánské a dámské.
Stravování je zajištěno 5x denně (snídaně, 1. svačina, polévka + oběd, 2. svačina, večeře) v areálu tábora. Pokud držíte nějakou dietu (např. bezlepkovou) je zapotřebí tuto skutečnost předem sdělit provozovateli (např. napsáním do poznámky v přihlášce). Bodové, dělené a další diety nejsme schopni nabídnout. Šťáva a čaj je k dispozici po celý den. V kiosku je dále možno zakoupit sušenky, balenou vodu, minerálky a další drobné zboží. Talíře, nerezové příbory a další potřebné vybavení je k dispozici na místě, vemte si pouze hrneček, skleničku nebo půllitr.
Pochází z učitelské rodiny. Jeho dědeček Igor učil ve Vršovicích a poté až do stáří ve Slatinách. Vyznával Makarenkovu výchovu. Ctiborův tatínek se ve Slatinách vypracoval dokonce na ředitele školy. Ctibor věděl, že jiné povolání pro něj není určeno a tak se po úspěšném ukončení studia na reálném gymnáziu vydal ve šlépějích svého otce a děda a vystudoval vysokou pedagogickou školu. Mezi žáky je oblíbený, učí tělesnou a mravní výchovu. Vede hudební a dramatický kroužek. Ve volném čase hraje na housle a skládá verše.
Na naší škole působí jako pedagog, který se ve výchovně vzdělávacím procesu zaměřuje na všestranný rozvoj žáka prvního stupně. Po vyučování organizuje dvakrát týdně logopedický kroužek “Povídálek”. Je si plně vědom své morální zodpovědnosti vůči okolnímu prostředí, proto mu není lhostejná ani budoucnost naší planety a ve volném čase se věnuje ekologickým a enviromentálním aktivitám. Nemá rád předsudky a věří, že z každého semínka může vyrůst výjimečná rostlina.
Na žádné škole v Čechách nemají většího odborníka na malování a umění jako u nás. Pro Marii je malování a výchova dětí celý život. Výtvarný cit má po své babičce, po které získala i své křestní jméno. Pravidelně pořádá i výstavy jak svých děl, tak výtvorů svých žáků, které namalovali o hodinách výtvarné výchovy.
Nelze jí ve škole vidět v jiném oblečení, než v bílém plášti. Vyučuje převážně matematiku, ale jejím milovaným oborem je chemie. Používá jí všude, kde jen chemii použít lze. Dokonce i při přípravě nápojů a jídla na svačinu. Kolegové z toho ale radost nemají. Společnou sborovnu totiž často, o velké přestávce, navštěvují hasičské sbory.
Zorka Horká učí na naší škole již dlouhých 20 let. Její dominantou je český jazyk a literatura. Učí prvňáčky také číst a psát. Používá Genetickou metodu čtení, což je jedna z nejmodernějších metod, se kterou má dlouhodobě výborné výsledky. U žáků i u kolegů je velice oblíbená. Svoji práci miluje natolik, že naučila mluvit i svého papouška Maxe. Přemýšlí o tom, že ho naučí i psát.
Na vysoké škole ji hra na piano nadchla natolik, že vedle učení nových žáků, vede i školní sbor, který na piano pravidelně doprovází. Ráda hraje klavírní skladby Mozarta a Beethovena. Nebrání se ale ani účinkováním na různých akcích pro děti, kde hraje dětské písně pro nejmenší posluchače. Dovede dostat maximum ze všech svých žáků, i z hudebního negramota zvládne udělat milovníka hudby.
Celý život zasvětil sportu, ale zranění nohy na druhém stupni ZŠ ho limitovalo natolik, že nemohl sportovat na profesionální úrovni. Další ranou v jeho životě bylo to, že ho nevzali na vojnu, i když o to hodně stál. Nakonec se rozhodl své sportovní zkušenosti předávat svým žákům o hodinách tělesné výchovy. Protože je manuálně velmi zručný, rozšířil si aprobaci i na pracovní výchovu. Pomáhá s organizací školních akcí a věnuje se výživovému poradenství jak na naší škole, tak i v soukromém životě. Napsal několik knih, poslední z nich „Jak na zdravou svačinu“ se stala bestsellerem hned první měsíc po vydání.
Jeho život pohltila chemie, tuhle zálibu má nejspíš po dědovi, stejně jako své jméno. Antonín učil několik let na vysoké škole, ale z neznámých důvodů se před časem rozhodl přijmout místo učitele na naší základní škole. Kromě chemie učí i dějepis. Velice rád vypomáhá na prvním stupni s vyučováním jakéhokoli předmětu. Chemie a škola, jsou jeho život.