Zpátky do školy 2022 (18+)

Zpátky do školy 2022 (18+)

Milý budoucí prvňáčku,

jestli dokážeš splnit alespoň dva úkoly z desatera a už ti bylo šest, jsi to právě ty, na koho čekáme v naší škole. Stačí už jen vzít rodný list, maminku a tatínka a dorazit 1. 6. 2022 k zápisu do 1. třídy. Bude z tebe prvňák! Moc se na tebe těšíme.

(Pokud jsi po odkladu, asi nemáš všech pět pohromadě a hledej si jinou školu.)

DESATERO PRO PRVŇÁČKY

 1. Znám své jméno a příjmení, vím, jak se jmenují rodiče.
 2. Umím zdravit dospělé.
 3. Dokážu se obléknout i převléknout do cvičebního úboru, a to tak rychle, aby na mě nikdo z mých kamarádů nemusel čekat. Umím na tkaničce mašličku.
 4. Umím uklidit knížky, pastelky a hračky tam, kam patří.
 5. Dovedu kreslit tužkou, pastelkami i barvami.
 6. Poznám červenou, modrou, zelenou, žlutou, hnědou a černou barvu.
 7. Umím vystřihnout obrázek nůžkami s kulatou špičkou.
 8. Dokážu si připravit svačinku na ubrousek a po jídle si umýt ruce.
 9. Dovedu se zájmem a v klidu poslouchat maminčino vyprávění. Pozorně sleduji televizní pohádky, filmy a písničky a povídám si o nich s rodiči.
 10. Sám si uložím věci do aktovky.

Přihláška na letní tábor 2022

Teď trochu vážně:

Odpovědi na otázky, které nám posíláte...

 1. Je zážitkový víkend určen jen pro rodiče, nebo pro rodiče s dětmi?
  Pobyt je určen pro osoby starší 18ti let. Po dohodě s tvůrci programu jsme se rozhodli, nenabídnout ani vedlejší program pro děti, které byste si na kurz vzali s sebou. Děti by odbíhaly za vámi případně se snažily jinak získat vaši pozornost a víkend byste si moc neužili. Má se jednat o odpočinek a zážitek pro vás, vždyť vy s dětmi také na táboře nejste :)
 2. Je připraven nějaký program nebo jde jen o ubytování a stravu?
  Je připraven bohatý zážitkový program. Naši vedoucí již od listopadu pilně pracují na naplněném programu na všechny dny pobytu. Program je postaven tak, aby bavil vás dospělé. Naším cílem je, poskytnout vám aktivní pobyt plný zážitků, při kterých si vzpomenete na svá táborová léta a na který budete minimálně do dalšího roku vzpomínat.

Přihlášení

 1. Spěchejte, kapacita je vzhledem k nabitému programu velmi omezená!
 2. Přihlašování probíhá stejně jako přihlašování dětí a to i stejnou přihláškou:)
 3. Jako "Vybraný běh" zvolte "Zpátky do školy 2022"
 4. Vzhledem ke způsobu fungování přihlášky je nutné vyplnit všechny povinné položky - zejména do záložky 1) Vaše dítě (vy) vyplňte údaje o sobě a v záložce 2) Zákonný zástupce vyplňte znovu své údaje
 5. Potvrzení o zdravotní způsobilosti, které vám přijde v příloze potvrzení přihlášky prosím IGNORUJTE, je určeno pouze pro přihlašování dětí na tábor.

Co zabalit s sebou?

Abyste se snáze naladili na táborovou atmosféru a zároveň ušetřili čas, zde je itinerář pro sbalení kufrů.

Oblečení na 4-5 dní

 • Spodní prádlo (nejlépe na každý den, jinak si budete muset sami ručně prát)
 • Slabé ponožky (opět nejlépe na každý den + alespoň 1 rezervní)
 • Triko, mikina a kraťasy nebo tepláky, u kterých budete počítat s tím, že je poničíte (hrubé ušpinění, roztržení)
 • Teplé ponožky na spaní 4x
 • Teplý svetr nebo mikina 2x
 • Tričko s krátkým rukávem 3x
 • Tričko s dlouhým rukávem 2x
 • Bundu (nejlépe nepromokavou) 1x
 • Tepláky 2x
 • Kraťasy 2x
 • Plavky
 • Šátek nebo čepice (kšiltovka)
 • Pláštěnka

Při výběru oblečení dbejte na to, že nejedete na slavnostní recepci ani do lázní, jedete do terénu. Vybírejte oblečení (i boty), u kterého vám nebude vadit, když se nenávratně ušpiní nebo poškodí, nejedeme na módní přehlídku, nedoporučují se boty na podpatku, koktejlové šatečky, smokingy atd.

Spaní

 • Teplé oblečení na spaní – pyžamo nebo teplákovou soupravu
 • Spacák (pokud nevlastníte, lze zdarma zapůjčit)
 • Kdo používá k libovolným účelům, tak plyšáka 

Hygienické potřeby

 • Mýdlo, šampon
 • Kartáček na zuby a pasta
 • Ručník
 • Osuška
 • Hřeben
 • Kapesníky nejlépe papírové
 • Repelent
 • Dále dle vlastních potřeb
 • Tašku na špinavé prádlo

Potřeby pro táborový život

 • Kelímek nebo hrnek nebo půllitr
 • Plastová lahev na pití (alespoň 1 litr, stačí PETka)
 • Pohodlný batoh
 • Baterka i s funkčními bateriemi
 • Sluneční brýle popřípadě dioptrické 
 • Kapesné dle uvážení
 • Penál s psacími potřebami - děti vám jistě ochotně zapůjčí 
  (na táboře lze zakoupit známky i pohledy s táborovými motivy), poznámkový blok

Boty

 • Sportovní obuv
 • Holínky
 • Pantofle

Pozn.: Neberte si novou neprošlápnutou obuv.

Léky

Pokud užíváte pravidelně léky, vezměte si potřebné množství na 5 dnů. Pro akutní případy je zajištěn zdravotník. Pokud máte nějaké chronické onemocnění, prosíme sdělte nám tuto skutečnost ve formuláři zdravotního stavu, který vám včas poskytneme k vyplnění.

Dokumenty

 • Občanský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny – nejlépe kopie

Pozn.: Formulář o zdravotním stavu vám pošleme samostatně e-mailem (tedy, není myšlen ten, který přijde s potvrzením přihlášky!) nebo jej vyplníte při příjezdu.

Co na tábor (ne)patří:

Rozhodnete-li se vzít si mobilní telefon, elektroniku, značkové oblečení a drahé šperky, nezodpovídáme za případné poškození nebo ztrátu. V případě potřeby je na táboře pevná telefonní linka, ze které můžete příbuzným volat.

Jak se k nám dostanete?

Mapa s trasou z Jindřichova Hradce »

Jak poslat dopis nebo pohled?

Tradičně prostřednictvím České pošty... Nepsaným pravidlem LDT Bílá skála je alespoň 1x za pobyt poslat pohled nebo dopis domů, po mobilním věku příjemná změna... uvidíte :)

Ubytování a stravování

Ubytováni budete stejně jako děti ve čtyřlůžkových chatkách bez vlastního sociálního zařízení. Lůžkoviny vám zapůjčíme. Sociální zařízení je společné v areálu tábora - splachovací WC, umyvadla a sprchy s teplou vodou (s omezenou kapacitou teplé vody), vše stavebně odděleno na pánské a dámské.

Stravování je zajištěno 5x denně (snídaně, 1. svačina, polévka + oběd, 2. svačina, večeře) v areálu tábora. Pokud držíte nějakou dietu (např. bezlepkovou) je zapotřebí tuto skutečnost předem sdělit provozovateli (např. napsáním do poznámky v přihlášce). Bodové, dělené a další diety nejsme schopni nabídnout. Šťáva a čaj je k dispozici po celý den. V kiosku je dále možno zakoupit sušenky, balenou vodu, minerálky a další drobné zboží. Talíře, nerezové příbory a další potřebné vybavení je k dispozici na místě, vemte si pouze hrneček, skleničku nebo půllitr.

Náš tým vedoucích:

Mgr. Ctibor Hnízdo

Mgr. Ctibor Hnízdo

Pochází z učitelské rodiny. Jeho dědeček Igor učil ve Vršovicích a poté až do stáří ve Slatinách. Vyznával Makarenkovu výchovu. Ctiborův tatínek se ve Slatinách vypracoval dokonce na ředitele školy. Ctibor věděl, že jiné povolání pro něj není určeno a tak se po úspěšném ukončení studia na reálném gymnáziu vydal ve šlépějích svého otce a děda a vystudoval vysokou pedagogickou školu. Mezi žáky je oblíbený, učí tělesnou a mravní výchovu. Vede hudební a dramatický kroužek. Ve volném čase hraje na housle a skládá verše.

Mgr. Standa Zajíček

Mgr. Standa Zajíček

Na naší škole působí jako pedagog, který se ve výchovně vzdělávacím procesu zaměřuje na všestranný rozvoj žáka prvního stupně. Po vyučování organizuje dvakrát týdně logopedický kroužek “Povídálek”. Je si plně vědom své morální zodpovědnosti vůči okolnímu prostředí, proto mu není lhostejná ani budoucnost naší planety a ve volném čase se věnuje ekologickým a enviromentálním aktivitám. Nemá rád předsudky a věří, že z každého semínka může vyrůst výjimečná rostlina.

Mgr. Marie Čermínová

Mgr. Marie Čermínová

Na žádné škole v Čechách nemají většího odborníka na malování a umění jako u nás. Pro Marii je malování a výchova dětí celý život. Výtvarný cit má po své babičce, po které získala i své křestní jméno. Pravidelně pořádá i výstavy jak svých děl, tak výtvorů svých žáků, které namalovali o hodinách výtvarné výchovy.

Mgr. Eleonora Dusíková

Mgr. Eleonora Dusíková

Nelze jí ve škole vidět v jiném oblečení, než v bílém plášti. Vyučuje převážně matematiku, ale jejím milovaným oborem je chemie. Používá jí všude, kde jen chemii použít lze. Dokonce i při přípravě nápojů a jídla na svačinu. Kolegové z toho ale radost nemají. Společnou sborovnu totiž často, o velké přestávce, navštěvují hasičské sbory.

Mgr. Zorka Horká

Mgr. Zorka Horká

Zorka Horká učí na naší škole již dlouhých 20 let. Její dominantou je český jazyk a literatura. Učí prvňáčky také číst a psát. Používá Genetickou metodu čtení, což je jedna z nejmodernějších metod, se kterou má dlouhodobě výborné výsledky. U žáků i u kolegů je velice oblíbená. Svoji práci miluje natolik, že naučila mluvit i svého papouška Maxe. Přemýšlí o tom, že ho naučí i psát.

Mgr. Šarlota Zubatá

Mgr. Šarlota Zubatá

Na vysoké škole ji hra na piano nadchla natolik, že vedle učení nových žáků, vede i školní sbor, který na piano pravidelně doprovází. Ráda hraje klavírní skladby Mozarta a Beethovena. Nebrání se ale ani účinkováním na různých akcích pro děti, kde hraje dětské písně pro nejmenší posluchače. Dovede dostat maximum ze všech svých žáků, i z hudebního negramota zvládne udělat milovníka hudby.

Mgr. Hynek Sádýlko

Mgr. Hynek Sádýlko

Celý život zasvětil sportu, ale zranění nohy na druhém stupni ZŠ ho limitovalo natolik, že nemohl sportovat na profesionální úrovni. Další ranou v jeho životě bylo to, že ho nevzali na vojnu, i když o to hodně stál. Nakonec se rozhodl své sportovní zkušenosti předávat svým žákům o hodinách tělesné výchovy. Protože je manuálně velmi zručný, rozšířil si aprobaci i na pracovní výchovu. Pomáhá s organizací školních akcí a věnuje se výživovému poradenství jak na naší škole, tak i v soukromém životě. Napsal několik knih, poslední z nich „Jak na zdravou svačinu“ se stala bestsellerem hned první měsíc po vydání.

Ing. Mgr. Antonín Holý

Ing. Mgr. Antonín Holý

Jeho život pohltila chemie, tuhle zálibu má nejspíš po dědovi, stejně jako své jméno. Antonín učil několik let na vysoké škole, ale z neznámých důvodů se před časem rozhodl přijmout místo učitele na naší základní škole. Kromě chemie učí i dějepis. Velice rád vypomáhá na prvním stupni s vyučováním jakéhokoli předmětu. Chemie a škola, jsou jeho život.

Letní tábor Bílá skála na YouTube Letní tábor Bílá skála na Facebooku
LDT BÍLÁ SKÁLA

Máte dotaz? Pište nebo volejte!

E-mail:info@bilaskala.cz
Telefon:+420 773 460 430
+420 773 470 460

HOORAY.cz - Výroba dárků na míru Letní, podzimní, zimní i jarní dětské tábory - akce pro děti na prázdniny Zábava i vzdělávání na jednom místě Dětský tábor