Letní tábor Bílá skála - Obecně k programu

LDT Bílá skála je letní dětský tábor s dlouholetou tradicí. Letní sezóna tábora je koncipována do čtyř běhů po čtrnácti dnech. Program jednotlivých běhů je zaměřen na děti od šesti do patnácti let.

Aktuální nabídka běhů pro dětský tábor 2020 »

Snažíme se připravit dětem takový program, při němž si odpočinou od školních lavic, pobaví se, zapojí svou fantazii, zručnost, obratnost a hlavně budou v přírodě na čerstvém vzduchu. Naším cílem je, aby si děti odvezly spoustu hezkých zážitků a vzpomínek.

Asterix a Obelix - Tématicky zaměřená celotáborová hraZákladem programu letního tábora je celotáborová hra (CTH), která je vždy tematicky zaměřena. V rámci CTH se rozvíjí příběh, na jehož základě jsou motivovány téměř všechny volnočasové aktivity dětí a vedoucích. Tematická zaměření jsou různorodá, namátkou můžeme jmenovat Tajemství Terakotové armády, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Pán prstenů, Filmový festival, Mafie, Křižáci apod. Tradiční součástí celotáborové hry jsou kostýmy, doprovodné a motivační scénky, kulisy a materiály.

 

 

Táborové pečení buřtůProgram je postaven na originálních hrách (pohybové, bojové, logické, strategické apod.), ale samozřejmě i na tradičních táborových činnostech, které se vybaví každému rodiči ve spojitosti s pojmem letní tábor: stezka odvahy, indiánská sauna, celodenní výlet, opékání buřtů, rozcvičky atd.

 

Prostředí a okolí táboraNespornou výhodou pro tvorbu programu je samotná poloha tábora. LDT Bílá skála má ve svém areálu rybník a leží v lesích. Díky tomu je většina her a činností realizována v lesním prostředí a na loukách, což je jistě vítaná změna pro děti z města a jejich rodiče. V blízkosti tábora jsou zajímavá místa (Bílá skála, kamenné menhiry, jeskyně, vojenské bunkry apod.) a místa, která mají až tajuplný nádech, to vše pomáhá dokreslit ojedinělou atmosféru celotáborových her.

Soutěže

Soutěže a hryDěti jsou pro účely celotáborové hry rozděleny do oddílů. Na Bílé skále je napsaným pravidlem rozdělení do oddílů věkově smíšených, chlapci a dívky pochopitelně dohromady. Před začátkem běhu projde seznam dětí nejednoduchým procesem rozdělení do věkově i genderově vyvážených oddílů, aby měla celotáborová hra smysl.

Podporujeme zdravého soutěžního ducha a hru fair-play. Děti čeká spousta her a soutěží v rámci celotáborové hry namotivované k tématu Vámi vybraného běhu. Soutěže a hry jsou přizpůsobeny věku a fyzickým možnostem dětí, jsou zaměřeny nejen na fyzickou kondici, ale i na myšlenkové procesy. Jednotlivé oddíly soutěží mezi sebou a mimo jiné na děti čekají i soutěže jednotlivců jako terčový běh, miss a sympaťák tábora, superstar a další.

Výlety

Výlet se slaňováním na HradištěKaždý běh má do programu zařazen minimálně jeden celodenní výlet. Vyráží se po snídani a návrat je v odpoledních či večerních hodinách. Děti poznají širší okolí tábora. Nejčastějším cílem výletu je hrad Landštejn, Klášter a Nová Bystřice. Landštejn a Klášter jsou místa vhodná pro sehrání motivačních scének v rámci celotáborové hry. Po cestě je možné hrát zábavné odpočinkové hry a v neposlední řadě poznat přírodu.

Noční hry

Noční hry - někdy opravdu nevypadáme dobřeOdvahu každého táborníka prověřují noční hry. Baterky necháváme v chatičce a po cestě lemované svíčkami vyrážíme za nočním dobrodružstvím. Pro strach není místo. Bezpečnost během nočních her je zajištěna hlídkami vedoucích. Nejmenší děti procházejí trasu noční hry ve skupině s vedoucím, aby ani ony nepřišly o takové dobrodružství.

Letní kino

Hezký letní den, pohoda,.....už chybí jen letní kino. Možná nějde jinde, ale ne u nás. Výběr populárních dětských filmů. Místo dle vlastního výběru, kam si kdo lehne nebo sedne a nebo i kde si kdo ustele. Při příznivé předpovědi počasí se letní kino pojí se spaním pod širákem.

Táboráky

Oheň praská, komáři bzučí a písně za doprovodu kytar znějí táborem za letního večera. Kdo nezpívá, má na starost pečení buřtů pro ostatní. Chlapecká část obstarává opékáčky a dívčí část u ohně opéká buřty nebo místní specialitu, pečené hady.

Oddílová místa

Oddílová místaOddílová místa jsou místa jednotlivých oddílů, kde se děti věnují oddílové činnosti a seznamování mezi sebou v oddíle. Ke každěmu místu se váže táborová legenda vzniku tohoto místa, která se předává z oddílu na oddíl z generace na generaci. (U Bohouše, Komářiště, Lipodub, První oddílové, U totemu, Nad křížkem, U křížku, U rybníčku, Úvoz, Nad úvozem, Pod úvozem). Oddílová místa jsou umístěna v lese, přibližně 300-500 metrů od tábora. Les poskytuje příjemný stín a děti se zde tak mohou věnovat hrám a činnosti, ikdyž praží letní slunce. Na Bílé skále nečekejte, že bychom děti drželi v oploceném areálu. Valnou většinu času trávíme mimo tábor, v přírodě.

Diskotéky

K táboru neodmyslitelně patří diskotéky. Za hezkého počasí se parketem stává naše venkovní jídelna pod lípou a za deště klubovna – pinčesárna. Dydžejové hrají letní hity sezony a nesmějí chybět klasické ploužáky.

Doprovodný program

  • Jednotlivé běhy si zvou návštěvy, které dětem předvedou svá zaměstnání a zájmy. Častými návštěvníky bývají policisté – psovodi, kteří předvádějí výcvik služebních psů, poslušnost a zadržení pachatele. Náplň své práce předvedl kriminalistický technik a následně si děti mohli vyzkoušet odebírání otisků a prohlédnout si technikovi pracovní pomůcky. To vše bylo doplněno přednáškou o práci celé policie a spolupráci s občany.
  • hasiciNašimi stálými hosty jsou dobrovolní hasiči z Nové Bystřice, kteří představují své vybavení ke zdolání požáru a vyproštění zraněných z aut. Následně hasiči demostrují záchranu tonoucího s podáním první pomoci. Na závěr následuje ukázka požárního sportu, což je pro děti impuls k dovádění pod obří sprchou.
  • Zdravotníci z Českého červeného kříže cestu na Bílou skálu již také dobře znají. Dobrovolníky z řad dětí i vedoucích namaskují a ošetřování může začít. Zdravotníci dětem podávají základní informace o poskytnutí první pomoci i s praktickou ukázkou.
  • ruzeHistorická hudba znějící táborem, nebyla jen pastvou pro uši, ale také pro oči, navštívil nás soubor historických tanců Růže z Hradce. Tance se líbily, tak proč se je nenaučit? A jak nám to šlo...
  • Ukázku karate předvedli členové jindřichohradeckého místního klubu Okinawan Goju Ryu Karate Do.
  • Zvuk motorů závodních aut byl na Bílé skále slyšet při závodech Rally Vysočina. Závodníci našli naši odbočku k táboru a dětem ukázali svá auta a vybraní odvážlivci zažili i jízdu v pořádném závoďáku.
  • Lamy z farmy AlpakaKdyž farmu Alpaka v nedaleké Dobré vodě nenavštívíme my, navštíví farma nás. 

Fotogalerie: Areál a okolí letního tábora Bílá skála

Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála Areál a okolí letního tábora Bílá skála
Letní tábor Bílá skála na YouTube Letní tábor Bílá skála na Facebooku
LDT BÍLÁ SKÁLA

Máte dotaz? Pište nebo volejte!

E-mail:info@bilaskala.cz
Telefon:+420 773 460 430
+420 773 470 460

HOORAY.cz - Výroba dárků na míru Letní, podzimní, zimní i jarní dětské tábory - akce pro děti na prázdniny Zábava i vzdělávání na jednom místě Dětský tábor