Okolí a prostředí letního tábora

Dětský tábor na Bílé skále

Poloha letního tábora Bílá skála

LDT Bílá skála leží v přírodní krajině, která je nazývána Českou Kanadou. Jak napovídá samotné přízvisko, okolí našeho tábora nabízí krásnou přírodní krajinu českého pohraničí. LDT Bílá skála je 3 km vzdálený od obce Číměř. Tábor je spojený s civilizací prostřednictvím obecní silnice, díký níž je tábor dostupný za každého počasí.  Tábor leží uprostřed luk a lesů a přímo v areálu je rybník, který je vhodný pro koupání. Návštěvníkům se zde dále nabízí nepřeberné možnosti turistického vyžití - turistické a cyklistické stezky, úzkokolejka, bohaté kulturní a historické dědictví naší historie a samozřejmě malebné jihočeské vesničky s ještě malebnějšími hospůdkami apod.

bila-skala2

 

Jindřichův hradec

Jindřichův Hradec.....město s bohatou historií. Za návštěvu stojí hrad a zámek Jindřichův HradecMuzeum fotografie a moderních obrazovích médiíMuzeum Jindřichohradecka (Krýzovy jesličky) a spoustu dalších zajímavých míst včetně několika kláštěrů a kostelů.

 

Úzkorozchodná trať, tzv. Úzkokolejka

Úzkokolejka - Jindřichohradecké místní dráhyJejí trať vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. Pomocí této tratě se můžete pohodlně dostat do obce Kaproun, kde je pomník českého velikána Járy Cimrmana. V letních měsících můžete na vlastní kůži zažít, jak se cestovalo v historických vagónech, které byly poháněné parní lokomotivou.

 

Nová BystřiceNová Bystřice

Pokud jste milovníci golfu, tak kam jinak než do Nové Bystřice. Zdejší hřiště o devíti jamkách bylo prvním veřejným hřištěm v České republice.

 

Hrad LandštejnLandštejn

Státní hrad Landštejn vám nabízí turisticky zajímavé trasy jak pro pěší tak pro cyklisty. Hrad Landštejn a jeho okolí inspiroval i německého básníka Friedricha von Schillera, který děj svých Loupežníků zasadil právě do této krajiny.

 

Hradiště u Nové Bystřice

Hradiště

Zdejší Hamerský vrch potěší nejednoho lezce, pro starousedlíky je toto místo známé spíše jako Dračí skály. Hamerský vrch je staré kultovní místo. Pokud neholdujete adrenalinovým sportům můžete zkusit meditaci popřípadě toto místo využít k práci s energií vody ve věšteckých mísách.

 

Staré město pod LandštejnemStaré Město pod Landštejnem

Toto malebné pohraniční městečko nabízí turistům prohlídku kostela, vystavěného v gotickém slohu, starý židovský hřbitov. Pro milovníky fauny je ve Veclově, blízká vesnice, obora bizonů.

 

Klášter

KlášterMilovníci legend si přijdou na své v této malinké vesničce. Při průjezdu touto vesničkou by vás ani nenapadlo, že právě tady se podle legendy pod stávajícím barokním kostelem vyvěrá zázračný Pramen sv. Františka z Pauly, který má údajně léčit oční choroby. Nejvýznamnější památkou kostela je Strom života, řezba z jednoho kusu dřeva neznámého autora datovaná k roku 1720. Nyní je však vystaven v Národní galerii v Praze.

 


Muzeum československého opevnění

Muzeum válečného opevnění Klášter II

Pár kroků od Kláštera naleznete opevnění, která byla vybudována na obranu hranice státu v roce 1938. Expozice nabízí zrekonstruované opevnění s vybavením, výstrojí a výzbrojí československých vojáků za doprovodu odborného výkladu.

 

Farma Alpaka v Dobré VoděDobrá Voda - farma Alpaka

Jste spíše milovníci přírody a zvířat než hradů a zámků? Tak právě farma Alpaka je pro vás to pravé. Lamy, kozy, ovce a koně, ti všichni na vás čekají.

Letní tábor Bílá skála na YouTube Letní tábor Bílá skála na Facebooku
LDT BÍLÁ SKÁLA

Máte dotaz? Pište nebo volejte!

E-mail:info@bilaskala.cz
Telefon:+420 773 460 430
+420 773 470 460

HOORAY.cz - Výroba dárků na míru Letní, podzimní, zimní i jarní dětské tábory - akce pro děti na prázdniny Zábava i vzdělávání na jednom místě Dětský tábor