Vybavení dětského tábora Bílá skála

Rybník přímo v areálu

Rybník v areálu LDT Bílá skálaMilovníci plavání a koupání ocení rybník, který leží přímo v areálu LDT Bílá skála. U rybníka je zbudováno molo a hráz s lavičkami nabízí příjemné místo pro odpočinek ve stínu vzrostlých bříz. Rybník nám slouží i jako ukázkový prostor pro hasiče, kteří demonstrují záchranu tonoucích i s následnou první pomocí. Náročnější plavci mohou využít i rybníky v okolí, kterých je požehnaně na výběr.

 

Sportovní vyžití v táboře a okolí

Fotbalové a dvě volejbalová hřiště v areálu LDT Bílá skálaAreál letního tábora nabízí jedno fotbalové a dvě volejbalová hřiště včetně patřičného sportovního vybavení. Na své si přijdou milovníci velkých i malých míčů :), děti i dospělí. Komu nevyhovují míče může zkusit granát, oštěp nebo třeba paintball v okolních lesích. Tábor je lemován kilometry tras cyklostezek, nejen pro cyklisty, zkrátka nepřijdou ani pěší turisté. No a pokud je libo triatlon není problém, stačí k cyklostezce a běžecké trase už jen vybrat rybník.

 

Ubytování

chatkyV areálu je možné ubytovat celkem 140 dětí během LDT a až 160 osob mimo sezónu. Najdete u nás čtyřlůžkové chatky s verandou a dvoulůžkové sruby s verandou. V období dětského tábora jsou sruby obývány vedoucími a děti jsou ubytovány v chatkách. Tvar tábora je obdélníkový, sruby jsou v rozích a půli každé strany, takže jsou děti pod neustálým dohledem a zároveň mají blízko k vedoucím pokud mají nějaký problém.

Zázemí tábora nabízí několik variant ubytování:

  • Chatky
    Chatky jsou dřevěné a jsou vybaveny dvěma palandami, skříněmi, stolečkem a verandou. Kapacita ubytování jedné chatičky jsou čtyři osoby.
  • Sruby
    Sruby jsou dřevěné a jsou vybaveny dvěma postelemi, či jednou palandou, skříněmi či polickami a verandou.
  • Budovy
    Ve zděných budovách je možné ubytovat celkem 20 osob, přičemž je zde osm pokojů pro dvě osoby a jeden pokoj pro čtyři osoby.
 

Klubovny

klubovny na LDT Bílá skálaZa nepříznivého počasí přece nebudeme nečinně sedět v chatce. Pro tento případ areál nabízí dvě klubovny. Velká klubovna je vhodná pro promítání filmů, táborové riskuj nebo volbu miss tábora. Velká klubovna je vybavena stoly, židlemi, tabulí, plátnem a dataprojektorem. Tzv. pinčesárna, jak už vypovídá sám název, se hodí pro pinpongové turnaje, ale také například diskotéky. Je zde i malé pódium, které je možné využít pro realizaci koncertů či jiných kulturních vystoupení. Na táboře jsou k dispozici dva pingpongové stoly. Tuto klubovnu je samozřejmě možné využít pro pořádání workshopů, různých druhů cvičení, diskotéky apod. No a komu to ještě nestačí náhradní program mokré varianty může probíhat i v místní jídelně.

 

Kuchyně a jídelna

Kuchyně na LDT Bílá skálaV další budově se nachází jídelna a kuchyně, kterou nám pravidelně kontroluje okresní hygienická stanice. Kuchyně je zařízena a vybavena pro přípravu stravy přibližně pro 160 osob. V kuchyni nám paní kuchařky připravují jídlo 5 x denně. V budově jídelny však jíme pouze vyjímečně, právě za deštivého počasí. Jinak využíváme venkovní jídelnu pod monumentální lípou, dominantou našeho tábora. Venkovní jídelna je zařízena venkovními stoly a lavicemi přibližně pro 140 dětí. V podvečer se pak stává parketem venkovních diskoték.

 

Marodka, ošetřovna

Zázemí pro marody je umístěno v další zděné budově – marodka, kde se děti kurýrují pod dohledem zdravotníka, aby se co nejdříve mohli připojit ke kolektivu a pokračovat v programu. K dispozici máme tři pokoje pro marody (po dvou lůžkách) s vlastním sociálním zařízením a ošetřovnu. Tam má zdravotník po ruce vše potřebné ke své práci. Zdravotník bydlí přímo v budově marodky, takže je s marody v bezprostředním kontaktu a dohlíží na ně ve dne v noci.

 

Sociální zařízení

K dispozici jsou dámské a pánské toalety, dámské a pánské umývárny (20 umyvadel) a sprchy (8 sprchových koutů), samozřejmě s teplou i studenou vodou.

 

Ohniště v areálu tábora

Centrální ohniště v areálu LDT Bílá skálaPo plavání a celodenním skotačení vyhládne a co takhle dát si hady nebo buřty opékané na ohni? A kde jinde než u centrálního ohniště, které je v našem případě víceúčelové. Ohniště slouží také jako pec pro nahřívání kamenů do přírodní sauny. Po obvodu ohniště jsou umístěny lavičky, takže při zpěvu u táboráku máte i krásnou podívanou jak jiskřičky tančí nad plamenem ohně. Ohniště je navíc dost velké a dá se upravit třeba na pečení něčeho objemnějšího... prasátko?

 

Letní tábor Bílá skála na YouTube Letní tábor Bílá skála na Facebooku
LDT BÍLÁ SKÁLA

Máte dotaz? Pište nebo volejte!

E-mail:info@bilaskala.cz
Telefon:+420 773 460 430
+420 773 470 460

HOORAY.cz - Výroba dárků na míru Letní, podzimní, zimní i jarní dětské tábory - akce pro děti na prázdniny Zábava i vzdělávání na jednom místě Dětský tábor