Vážení soudruzi rodiče. Potřebujete překročit plán, nebo se zúčastnit brigády socialistické práce? Nemáte nikoho, kdo by Vám pohlídal Vaše potomky? Nezoufejte!
Pošlete je na Pionýrský tábor Československo – sovětského přátelství! Pouze tam budete mít jistotu, že o ně bude dobře postaráno! Tento tábor je jedničkou mezi pionýrskými tábory nejen v Československé socialistické republice, ale i mezi zeměmi RVHP. Několikrát byl poctěn návštěvou Generálního tajemníka ÚVKSČ a byl oceněn Řádem Klementa Gottwalda, Řádem práce, Řádem rudé hvězdy, Řádem republiky a Řádem Vítězného února.
Z pionýrského tábora se Vám domů vrátí mladí komunisté, kteří budou vždy připraveni k budování a obraně socialistické vlasti!!!
Zážitkovka pro dospělé 2019 je v tuto chvíli již VYPRODÁNA. Máte-li zájem o zařazení mezi náhradníky, napište nám na info@bilaskala.cz. V předmětu zprávy uveďte "Náhradník Pionýrský tábor ROH" a v těle zprávy své jméno (případně kolegů, kamarádů a známých) a telefonický kontakt na sebe. Pokud se uvolní místo, budeme vás kontaktovat.
Odpovědi na otázky, které nám posíláte...
Abyste se snáze naladili na táborovou atmosféru a zároveň ušetřili čas, zde je itinerář pro sbalení kufrů.
Při výběru oblečení dbejte na to, že nejedete na slavnostní recepci ani do lázní, jedete do terénu. Vybírejte oblečení (i boty), u kterého vám nebude vadit, když se nenávratně ušpiní nebo poškodí, nejedeme na módní přehlídku, nedoporučují se boty na podpatku, koktejlové šatečky, smokingy atd.
Pozn.: Neberte si novou neprošlápnutou obuv.
Pokud užíváte pravidelně léky, vezměte si potřebné množství na 5 dnů. Pro akutní případy je zajištěn zdravotník. Pokud máte nějaké chronické onemocnění, prosíme sdělte nám tuto skutečnost ve formuláři zdravotního stavu, který vám včas poskytneme k vyplnění.
Pozn.: Formulář o zdravotním stavu vám pošleme samostatně e-mailem (tedy, není myšlen ten, který přijde s potvrzením přihlášky!) nebo jej vyplníte při příjezdu.
Rozhodnete-li se vzít si mobilní telefon, elektroniku, značkové oblečení a drahé šperky, nezodpovídáme za případné poškození nebo ztrátu. V případě potřeby je na táboře pevná telefonní linka, ze které můžete příbuzným volat.
Tradičně prostřednictvím České pošty... Nepsaným pravidlem LDT Bílá skála je alespoň 1x za pobyt poslat pohled nebo dopis domů, po mobilním věku příjemná změna... uvidíte :)
Ubytováni budete stejně jako děti ve čtyřlůžkových chatkách bez vlastního sociálního zařízení. Lůžkoviny vám zapůjčíme. Sociální zařízení je společné v areálu tábora - splachovací WC, umyvadla a sprchy s teplou vodou (s omezenou kapacitou teplé vody), vše stavebně odděleno na pánské a dámské.
Stravování je zajištěno 5x denně (snídaně, 1. svačina, polévka + oběd, 2. svačina, večeře) v areálu tábora. Pokud držíte nějakou dietu (např. bezlepkovou) je zapotřebí tuto skutečnost předem sdělit provozovateli (např. napsáním do poznámky v přihlášce). Bodové, dělené a další diety nejsme schopni nabídnout. Šťáva a čaj je k dispozici po celý den. V kiosku je dále možno zakoupit sušenky, balenou vodu, minerálky a další drobné zboží. Talíře, nerezové příbory a další potřebné vybavení je k dispozici na místě, vemte si pouze hrneček, skleničku nebo půllitr.
Již od raného dětství jezdil se svým otcem na tábor Československo- sovětského přátelství. Jeho otec býval na táboře dlouhá léta hlavním vedoucím. Miluje pionýrské tábory a se svým otcem byl na návštěvě legendárního pionýrského tábora Artěk. Ve volném čase se zabývá studiem ruské historie. Za svůj vzor považuje SSSR a v Artěku okoukal několik výborných zlepšováků, které se pokouší přenést do tábora Československo- sovětského přátelství.
Od dětství miloval lodě, čím větší, tím lepší. Je vedoucím modelářského kroužku, specializujícího se na stavbu modelů lodí. V minulém roce dostavěl model křižníku Aurora, který sklízí úspěchy na modelářských výstavách po celém Československu. V únoru obdržel z rukou krajského tajemníka strany Řád socialistického modeláře III. Třídy. Jeho snem je mít jednou dceru a pojmenovat jí Aurora.
Od mládí nosí pouze červené oblečení, nevadí mu ani žlutá, ale nesmí jí být moc. Až se vstupem do Pionýra si zvykl na modrou košili. Jeho děd zakládal JZD Slušovice, kde dodnes pracuje jeho otec i matka, kteří jsou aktivními členy KSČ. Timur je ale spíše intelektuálního smýšlení, rád čte a jeho největším koníčkem je recitace. Opakovaně vyhrává recitační soutěže s básní Stalin od Vítězslava Nezvala.
Mladý pionýr, který se věnuje poezii, dokonce píše své vlastní budovatelské básně. Narodil se v Ostravě v hornické rodině. Jeho otec byl několikrát vyhlášen pracovníkem měsíce a pravidelně překračoval plán na 140 a více procent. Leonid ale nedodržel rodinnou tradici a po absolvování Střední hornické školy v Ostravě, odešel studovat do Prahy filosofii. I když zpočátku rodiče s jeho rozhodnutím nesouhlasili, za čas uznali, že Československo potřebuje nejen dobré havíře, ale i dobré básníky. Jeho nejoblíbenější báseň se překvapivě jmenuje Ostrava.
Celý život žije na vsi a má moc ráda přírodu. Již jako malé děvčátko chodila často s rodiči do JZD, kde oba pracují. Matka byla dokonce opakovaně vyhlášena traktoristkou okresu. Jako překvapení si pro ni Volha připravila vlastní báseň, kterou na jednom ze slavnostních vyhlášení matce recitovala. Tady je z ní alespoň krátký úryvek: „Parfémem pleť nevoní si, neobléká drahé róby. Prosté děvče v kombinéze hrdinkou je naší doby. Do hněda ji slunce líčí, pružná je jak mladá líska. Zůstávají za ní, ejhle, strniště a oraniska. A přec nemá o ctitele žádnou nouzi. Můj otec je jedním z nich. Zpívá o ní denně písně k chvále lánů družstevních.“
Již v sedmi letech uměla plynně rusky. Poté přišla na řadu rumunština, polština, albánština, maďarština a bulharština. V současnosti se učí čínsky, protože se chystá na návštěvu do Čínské lidové republiky. Otec, raketový inženýr, tráví většinu času na stážích v SSSR. V Československu vede tým, který staví prototyp vesmírné rakety. Ta bude po sestavení vyslána na oběžnou dráhu. Matka je doktorka biologie. Vede výzkum s názvem Rozdíly mezi buněčným složením socialistického a kapitalistického člověka, s výzkumem jí aktivně pomáhá i Gusta.
Miluje vesmír! Její první slovo bylo „kosmická loď“. Po vyřčení prvního slova vyjmenovala planety sluneční soustavy. I když má svátek v září, slaví ho 3. 11. Další narozeniny slaví 12. 4. Tyto dny zapálí svíce a pěje ruské budovatelské písně. Zpaměti umí vyjmenovat historické milníky Sovětského kosmického programu. Její otec se na dlouhodobé stáži v SSSR podílí na stavbě raketoplánu Buran. Lajka je aktivní svazačkou, již několik let vede kroužek astronomie. Na táborech s mladými pionýry ráda polemizuje o kosmu. Jejím snem je dostat se jednou na oběžnou dráhu. Přála by si, porodit Československu kosmonauta, už nyní ví, že se bude jmenovat Sputnik.
Zarytá a oddaná pionýrka, která zná vše, co se týká Pionýrské organizace ČSSR. Její oblíbený slogan zní: „PIONÝR: je pracovitý. Ctí každou práci, která přináší prospěch celku, a účastní se jí podle svých sil. Především pomáhá svým rodičům“. Od mládí byla vedena k socialistické aktivitě. Otec i matka jsou politicky aktivní soudruzi, zbytek její rodiny též. Strýc je vedoucím Lidových milic a teta předsedkyní Československého svazu žen. Její život je naplněn prací pro kolektiv, vede jiskry, jezdí na pionýrské tábory. Ve volném čase chodí s rodiči brigády a na akce Z. Ráda si pře spaním přečte časopis Vlasta.
Josefa je stejně socialisticky zapálená jako její sestra Alina. Jejím hlavním životním cílem je práce pro socialistickou republiku. Vede pionýrskou skupinu a aktivně se účastní socialistických brigád. Ne, vždy tomu tak bylo, v raném dětství sešla na krátký čas ze správné cesty, když navštěvovala ilegální spolek Junák. Otec jí ale pomocí socialistické psychologie a řemene přivedl opět na správnou cestu. Nyní je již vše v pořádku. Josefa svůj škraloup odčinila. Její oblíbený slogan je: „PIONÝR: se dobře učí. Plní vzorně svoje školní povinnosti, má rád knihy, stále se vzdělává, aby se stal uvědomělým a platným budovatelem socialismu.“
Její děd major NKVD Petr Kambulov přišel do Československa z Buzuluku, společně s pplk. Ludvíkem Svobodou. Nataša moc ráda poslouchá dědovi válečné historky. Zajímá se o vše kolem armády. Jednou by se totiž chtěla stát první ženskou velitelkou armádní ponorky. Neodradilo jí ani to, již dvakrát neudělala přijímací zkoušky. Nyní intenzivně trénuje na třetí pokus. Doma trénuje hlavně kritické situace v ponorce, bez nadechnutí vydrží neuvěřitelných 380 sekund!!! Jejím cílem, je do půl roku vydržet bez nádechu 600 sekund. Jiné zájmy a koníčky nemá, snad krom obliby vodních živočichů a obojživelníků. Spoustu času tráví v rybníku Krajáči, ale to jen z výše uvedených důvodů. Proslýchá se, že jeden z důvodu její účasti na táboře Československo-sovětského přátelství je pravidelná návštěva ozbrojených složek na táboře, která se těší veliké oblibě pionýrů. Pionýři rádi se soudruhy vojáky diskutují o armádě, její výzbroji a obraně socialistické vlasti. Jinak je Nataša vzorná svazačka, je veselá, přátelská a obětavá, nenechá nikoho v ničem plavat.
Jeho otec pracuje jako svářeč v ČKD a je stranicky velice aktivní. Mimo jiné je členem komise pro koordinaci boje s nepřátelskou ideologií. Matka pracuje v Metrostavu, jako vedoucí odboru hloubkových vrtů. Oba rodiče byli aktivními pionýry, svazáky, nyní jsou členové KSČ. Mezi jeho oblíbenou literaturu patří ruští spisovatelé, nejoblíbenějším dílem je kniha „O marxismu v jazykovědě“ od Josifa Vissarionoviče Stalina.